Literatura

Přehled starších i novějších knih z oblasti kynologie zvláště se zaměřením na naše plemena. Pokud víte o nějaké další knize zde neuvedené, neváhejte a napište nám o ní.

Zůstaň déle
autor: Mgr. Marcela Forbesová

Pes autorky Ťapánek (kříženec špice a boxera) se letos dožije 20 let. Je stále vitální a vede aktivní život (denně ujde 2 kilometry!) i v tomto vysokém věku. Chtěli byste, aby váš pes také žil o 1, 2, 3 nebo více let déle, než je jeho očekávaný průměrný věk? Kniha vám ukáže, jak zvýšit vitalitu a zajistit dlouhověkost svého psa hned teď pochopením a následným používáním jednoduchých a ověřených technik, kterých si běžný majitel psa (jakým byla autorka také) není vědom.
První kniha v češtině, která vám ukáže, jak zvýšit vitalitu a zajistit dlouhověkost svého nejlepšího přítele
Členové Klubu švýcarských salašnických psů dostanou slevu 100 Kč. Kontaktujte autorku přímo, abyste obdrželi slevu.
Více informací a kontakt na autorku najdete na www.zustandele.cz.


Malá škola pro chovatele psů
autor: Vladimíra Tichá

Kniha vznikla pro velký zájem čtenářů časopisu Pes přítel člověka, ve kterém původně vycházela v podobě článků na pokračování. Autorka populárně naučnou formou odpovídá na otázky, které nejčastěji kladou začínající i zkušení chovatelé pracovníkům veterinární služby nebo poradcům chovů.


Bernský salašnický pes
autor: Louise Harperová, překlad: Eva Horová

Bohatě vybaveno barevnými fotografiemi. Poznatky o původu plemene, jeho standardu a zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho plemenitbě, výchově, využití a výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o starého psa. Připojen je i slovníček nejdůležitějších kynologických a veterinárních pojmů. Všechny tyto cenné informace doprovází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.


Chov psů
autor: Esther Verhoef

Příručka pro začínajícího chovatele. Možná i vy uvažujete o tom, že svou fenku připustíte, jenže si nejste jisti, zda se o ni a její štěňátka dokážete dobře postarat. Jak má být fena krmena během březosti? Jak probíhá porod a kdy bude třeba vaší pomoci? Jak poznáte, zda má fena dostatek mléka? Tato kniha zodpoví všechny otázky začínajícího chovatele, zasvěceně vás provede celou problematikou chovu psů a pomůže vám úspěšně odchovat vrh štěňat.


Štěňata - výživa, péče, výchova
autor: Vladimíra Jestřábová

Příručka je věnovaná štěněcímu věku psů. V první části se dočteme, jak štěňátko přišlo na svět a co předchází tomu, než si je odebere nový majitel. V druhé části najdou čtenáři rady, jak postupovat při výběru štěněte a jak se o pejska dále postarat.


Bernský salašnický pes
autor: Esther Verhoef-Verhallen, překlad: Jiřina Holeňová

Roztomilý a dobromyslný vzhled, citlivost, mírná povaha a přátelský vztah lidem i ostatním zvířatům, to jsou vlastnosti, pro něž si bernský salašnický pes vysloužil přízvisko "rodinný". Ať už jste nebo se teprve chystáte být majitelem některého z příslušníku tohoto milého a stále oblíbenějšího švýcarského plemene, publikace zkušené chovatelky Esther Verhoef-Verhallen by ve vaší knihovně neměla chybět.


Bernský salašnický pes
autor: Esther Verhoef - Verhallen

Díky své inteligeni a vstřícné, bezproblémové povaze patří BSP, pocházející ze Švýcarska, už léta k jednomu z nejoblíběnějších psích plemen. Za svou značnou popularitu a označení rodinný pes vděčí nejen své milé povaze, nýbrž i přátelskému a roztomilému vzhledu.
Tato příručka je cenným zdrojem informací pro každého stávajícího i budoucícho majitele BSP.


Bernský salašnický pes
autor: Hans Räber, doplnil: MVDr. Jan Nesvadba

Monografii Bernský salašnický pes vydanou nakladatelstvím DONA napsal Hans Räber, přední světový autor kynologických publikací. Knihu doplnil Jan Nesvadba informacemi o specifických podmínkách chovu tohoto plemene v ČR.


Bernský salašnický pes
autor: Prof. Dr. Bernd Günter, překlad: Ing. Eva Procházková

Vše důležité o bernském salašnickém psu.
Držení, chov, výchova, vystavování, péče o zdraví.

Tato kniha je hodnotný rádce pro všechny, kteří se zanášejí myšlenkou přistoupit na partnerství s bernským salašnickým psem.


Švýcarští salašničtí psi
autor: G. Ludwig / Chr. Steimerová

Velký švýcarský, bernský, appenzellský a entlebušský salašnický pes. Rady odborníků jak o ně správně pečovat.
Švýcarští salašničtí psi si zaslouží lásku, jsou přátelští a spolehliví. Odborníci vám poradí, jak tyto psy odpovídajícím způsobem chovat a rozumně se o ně starat.
Najdete zde rady pro výchovu psa krok za krokem i nezbytnou první pomoc pro případ poranění. Navíc jsou v knize portréty všech čtyř salašnických plemen, 40 barevných fotografií a 35 kreseb.


Chov psů
autor: Zdeněk Procházka

Monografie týkající se chovu psů je dosud nejvýznamnější a nejprodávanější knihou s touto problematikou u nás. Podává vyčerpávající přehled dosavadních údajů a znalostí o vzniku, vývoji a rozvoji psů. Je výslednicí nejen teoretických znalostí a praktických zkušeností autora, ale i jeho schopností pedagogických. Jednotlivé kapitoly, doplněné obrazovou dokumentací, jsou pojaty tak, aby čtenář mohl čerpat potřebné informace pro kvalifikované držení, výcvik či chov psa bez ohledu na jednotlivá plemena. Poslední kapitola je věnována organizování chovatelské činnosti v ČR a jejím vazbám na Mezinárodní kynologickou federaci (FCI).


Kynologická příručka pro rozhodčí, chovatele a vystavovatele
autor: Vladimíra Tichá

Kniha známé autorky, přední odbornice na kynologii u nás. Vladimíra Tichá je již třicet let poradcem chovu pro řadu teriérských plemen, je rozhodčím pro posuzování exteriéru psů. S jejími články se pravidelně setkáváme v kynologicky zaměřených časopisech, známe jí z televizní obrazovky. Kynologická příručka je velmi poutavě napsaným souborem zkušeností a rad pro všechny příznivce "nejlepšího přítele člověka" - psa.

Nakladatelství DONA – www.dona.cz


Genetika a šlechtění plemen psů
autor: Jaromír Dostál

Nově zpracovaná příručka předního odborníka, která vyčerpávajícím způsobem zasvěcuje do genetiky psích plemen. Cenné informace v ní najdou nejen chovatelé, ale i zájemci o koupi psa, kterým kniha pomáhá pochopit problematiku genetických vad u různých plemen psů.

Nakladatelství DONA – www.dona.cz


Řeč psů
autor: Roger Abrantes

Kniha je podrobnou a především srozumitelnou studií vývoje socialního chování psů. Autor vede čtenáře krok za krokem různými aspekty vývoje jednotlivých struktur sociálního chování.

Nakladatelství DONA – www.dona.cz


Běh s vlky aneb Canicross
autor: Jaroslav Monte Kvasnica

Autor poutavou a osobitou formou na základě svých mnohaletých zkušeností seznamuje čtenáře s dosud ještě méně známým druhem sportu – běhu kynologů se svými psy.

Nakladatelství DONA – www.dona.cz


Zooterapie ve světle objektivních poznatků
autor: kolektiv autorů

Tato unikátní publikace přibližuje obor vysoce zajímavý a bezesporu mnohostranně využitelný. Autory této vynikající knihy jsou odborníci zabývající se zooterapií jak na vědecké, tak i na praktické úrovni.

Nakladatelství DONA – www.dona.cz
 


Člověk, přítel psa
autor: Zuzana Mašková, Věra Walterová, Lenka Schönbeková

Kniha Člověk, přítel psa autorek Zuzany Mašková, Věry Walterové, Lenky Schönbekové a Anny Skryjové je příručkou a inspirací pro všechny, kdo chtějí být svému psu tím nejlepším přítelem. Je zpracovaná do podoby elektronické knihy, aby ji každý mohl mít po ruce, když bude potřebovat.  e-kniha