Aktuality

 

Vítáme Vás na stránkách
Klubu švýcarských salašnických psů

  
 
 

30. 3. 2020

Kontroly vrhů - opatření

Vážení chovatelé,

v souvislosti s vyhlášeným stavem nouze a dále nařízením vlády ČR, resp. ministerstva zdravotnictví, o omezení volného pohybu osob jsme nuceni dočasně přerušit kontroly vrhů.
Kontroly budou znovu obnoveny po uvolnění opatření.
Pakliže se chovatel rozhodne předat štěňata novým majitelů dříve, musí zabezpečit pozdější účast na hromadné kontrole tohoto vrhu.  
 

S přáním pevného zdraví
Martina Kopecká
Hlavní poradce KŠSP

 

30. 3. 2020

Prohlášení ČMKU - výzva chovatelům

V současné nelehké době ČMKU apeluje na všechny chovatele, aby pečlivě zvažovali neodkladnost krytí svých fen. Mimořádná opatření vlády zásadně ovlivňují i možnosti prodeje a distribuce štěňat. Současné podmínky mohou být i prodlouženy, dobu možného omezení nelze odhadnout.

Prosíme, chovejte s rozumem, plánujte své odchovy v závislosti na předběžném zájmu o ně. Vyvarujete se tím problémů s obtížným umísťováním štěňat ve vhodných podmínkách i problémů s neprodanými štěňaty.

Přejeme všem svým chovatelům, aby všechny těžkosti překonali ve zdraví a je-li to jen trochu reálné
v klidu a pohodě.


Jarošová Ivana
ČMKU

 

19. 3. 2020

Výstava KŠSP - Zárybničná Lhota - 30.5.2020


Vážení přátelé. 

V tuto chvíli je výborem klubu stanoven nejzašší termín pro vyhlášení výstavy a to 20. dubna 2020.    

Pokud se do tohoto data uvolní situace v ČR a skončí opatření daná orgány ČR, jsme v tento okamžik ještě schopni uspořádat výstavu v běžném standardu. 


Informace budeme dle situace a okolností aktualizovat. 

                                                                                                                      Milan Rulec 
předseda KŠSP, z.s.

 

 

14. 2. 2020

Novela veterinárního zákona č. 166/1999 Sb.


Vážení chovatelé,

 

dne 15. ledna 2020 vstoupila v účinnost novela veterinárního zákona č. 166/1999 Sb., kdy se rozšiřuje povinnost oznamovat chov již tří a více fen starších 12 měsíců.  Dříve tato povinnost platila pro pět a více fen, řádně nahlášení a evidovaní chovatelé již dostali do svého emailu informaci od Státní veterinární správy. 

Pokud jste toto informační sdělení v lednu 2020 nedostali,  či jste v té době neměli v chovu 5 a více fen, ale nyní se již na vás tato povinnost vztahuje, proveďte prosím ve svém vlastním zájmu registraci či potřebnou aktualizaci svých údajů na webové stránce Státní veterinární správy:

Jako chovatelé máte rovněž povinnost informovat Státní veterinární správu,  pokud se počet fen sníží pod 3, tedy v případě úhynu, prodeje apod., i proto prosíme o aktualizaci údajů v našem systému Alvin:

  • od chovatelů dohlášení nových majitelů jejich odchovů
  • od majitelů nahlášení úhynů zvířat

Abychom v případě dotazů či kontroly ze strany SVS mohli poskytnout aktuální a nezkreslené údaje. 


Čipování - všichni víme, že v současné době máme povinnost mít psa opatřeného čipem. Proto prosím, pokud jste nechávali očipovat starší jedince, či z důvodu nefunkčnosti jste dávali psům nový čip, zkontrolujte prosím v systému Alvin správnost čipů u svých pejsků či nové čipování nahlašte na matriku klubu. V současné době není v ČR jednotný registr, a pokud se někde najde "salašník", primárně  volají na klub, což je pro mnohé nejjednodušší způsob, jak dohledat majitele či chovatele. 

                                                                                                                                                                        
Milan Rulec

 předseda KŠSP, z.s.