Svod mladých


Vážení chovatelé a majitelé salašníků,
níže uvádíme informace k organizaci svodu mladých.


Klub organizuje svod mladých, kterého se mohou účastnit zvířata ve věku od 6. do 18. měsíců stáří. Svod mladých je organizován 2x ročně a majitelé mladých psů dostanou pozvánku s přihláškou.

Cílem je zhodnocení zdravého vývoje mladého psa a včasné upozornění na případné nedostatky ve vývoji, kdy dochází zároveň i k posouzení vyrovnanosti vrhu. O výsledku svodu je informován majitel i chovatel.

Je velmi důležité, aby se majitel se štěnětem svodu mladých zúčastnil, i když není povinný pro budoucí uchovnění, neboť účelem svodu mladých je zhodnocení výsledku spojení – chovného páru – otce a matky štěňat. Žádoucí je účast všech potomků.

Štěně naučte běhat u nohy, nechat se prohmatat, zkontrolovat zuby, u psů varlata a předvést se ve výstavním postoji.

Termíny svodu mladých na rok 2022: 

  • 22.5.2022 - Zárybničná Lhota - ATC Knížecí rybník
  • 18.9.2022 - Jedovnice - ATC Olšovec

Svod mladých probíhá jako samostatná akce v neděli dopoledne. V kruzích se Vašim psům budou věnovat poradci chovu, kteří zhodnotí jejich dosavadní vývoj. K dispozici bude také kruh, kde budete moci řešit Vaše dotazy (zdraví, výchova, výživa, chov, výstavy...) se zkušenými chovateli. Zároveň akce slouží jako setkání chovatelů a majitelů štěňat, při kterém si můžete předávat zkušenosti, seznámit se se sourozenci Vašeho salašníka a navázat kontakty s dalšími majiteli salašnických psů.


Organizace svodů mladých:
   Růžena Šťovíčková,  tel. 605145919, e-mail: 
svodmladych@email.cz

V případě telefonického kontaktu prosím volejte po 18:00 hodin.