Svod plemeníků

Svod plemeníků aneb jak jej prožít z několika pohledů


  • z pohledu majitele krycího psa (plemeníka)

Klubová výstava je pro chovatele společenským setkáním. Ne všichni jezdi pravidelně na výstavy, ale klubová výstava je příležitost, kde si mohou chovatelé budoucího otce svého plánovaného vrhu na svodu vybrat, či se podívat, jak jejich favorit vypadá naživo. Plemeníka jeho majitel předvede před zraky diváků v pohybu a postoji a zároveň je divákům pejsek představen. Moderátor/ka výstavy uvede jméno psa, jeho rodiče, datum narození, jméno chovatele, majitele a bydliště (město). Účast na svodu je zcela zdarma a není povinná.

  • z pohledu chovatele

Alespoň jedna výstava pořádána Klubem švýcarských salašnických psů je povinná pro každého psa či fenu, které se jeho majitelé rozhodnou uchovnit. Budoucího otce svých štěňátek si chovatel - majitel feny může vybrat sám nebo si ho může nechat navrhnout poradcem chovu. Chovatel si pejska může vybrat na webových stránkách klubu v katalogu krycích psů, ale zde vybírá dle rodokmenu, bonitačního kódu, fotografie. Psí projev, temperament, povahu, celkový vzhled či charisma z obrázku nepozná. Salašník tak může přímo na svodu plemeníků oslovit chovatele na základě svého projevu a vzhledu.

  • z pohledu majitele salašníka

Majitele štěnátek zde mohou naživo vidět otce svého salašníka. A využít možnost setkání s majiteli plemeníka.

  • z pohledu návštěvníka výstavy

Klubová nebo speciální výstava KŠSP je významnou událostí, kde se před zraky diváků předvedou všechna čtyři plemena salašnických psů. V odpoledním čase si může návštěvník výstavy prohlédnout krycí psy. Pokud plánuje pořízení štěňátka, může zde poptávat štěně po krycím psovi, který se mu na svodu plemeníků zalíbí. 

Těšíme se na Vás, ať jste majitel krycího psa, chovatel, majitel salašníka či návštěvník výstavy.

Svod plemeníků se koná 2x ročně a to vždy při Klubové a Speciální výstavě KŠSP z.s.

Jde o přehlídku chovných plemeníků plemen:

  • Bernský salašnický pes
  • Velký švýcarský salašnický pes
  • Appenzellský salašnický pes
  • Entlebuchský salašnický pes